Podziel się linkiem

środa, czerwca 01, 2016


Podziel się linkiem to nowa seria postów na moim blogu (nazwa wzorowana na haśle "podziel się radością"), w których będę dzieliła się z Wami ciekawymi wpisami znalezionymi w sieci. Będą one dotyczyć głównie tematyki około rozwojowej, ale nie tylko. Mam również nadzieję, że i Wy zaangażujecie się i polecicie mi w komentarzach interesujące wpisy zarówno własne, jak i cudze. Liczę, że dzięki tej serii uda mi się zachęcić Was do zaznajomienia się z ciekawymi treściami oraz, że sama dzięki Waszym poleceniom poznam pasjonujące posty i całe blogi. A teraz przechodząc już do meritum przedstawiam wpisy, które szczególnie mi się spodobały w ostatnim czasie.

Polecane przeze mnie posty:

Absolutnie musicie przeczytać. Wspaniały wpis. O tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zadać sobie to pytanie. Gdy byliśmy dziećmi co chwilę wymyślaliśmy na nie inną odpowiedź albo byliśmy wierni jednemu marzeniu przez długi czas. Czy udało Wam  się zrealizować te fantazje? Czy nadal tkwią one gdzieś w Waszych umysłach? Wydaje mi się, że życie większości przybrało utarte tory i ominęło "przystań marzeń". Może jednak warto obrać ją jako nowy cel podróży? A jeszcze lepiej, żeby cała podróż była tym celem.

Również bardzo, bardzo dobry wpis. 11 odpowiedzi do przemyślenia. Bardzo rzeczowy i wyczerpujący tekst. Nie będę tu go streszczać, należy go po prostu przeczytać. Całkiem niedawno trafiłam na tego bloga i muszę przyznać, że pozostałe wpisy również są na wysokim poziomie.

Wpis o szkodliwych substancjach w kosmetykach. I choć autorka szczerze przyznaje, że kosmetyki zawierające SLS (jedna ze szkodliwych substancji), które są zmywane z naszej skóry w ciągu kilku minut nie powinny mieć na nią jakiegokolwiek szkodliwego wpływu, to post przekonał mnie, abym rozejrzała się za ekologicznymi kosmetykami. Obym tylko o tym pamiętała, gdy zużyje dotychczasowe zapasy i pójdę na zakupy.

Jestem pod wrażeniem tego ile można zrobić w jeden weekend:) W zupełności zgadzam się z autorką. Narzekanie na brak czasu jest po prostu wygodne i chyba my jako ludzie bardzo to lubimy. Zdanie podsumowujące z tekstu: "Zależy Ci - znajdziesz czas, nie zależy Ci - nie znajdziesz czasu".

Lista bardzo małych nawyków, które pozytywnie wpłyną na zmianę Twojego życia. Sama napisałam podobny post, ale mogłabym do niego jeszcze sporo dopisać z powyższego tekstu. Zdecydowanie polecam metodę małych kroków. Wierzę, że małe działania mogą przyczynić się do wielkich osiągnięć.

Co prawda copywritingiem się nie zajmuję, ale uważam, że wpis równie dobrze można odnieść do blogowania. Autorka zadaje pytania mogące naprowadzić Cię na tematykę, na której możesz oprzeć swój blog. Ponadto po przeczytaniu poczułam się w pewnym sensie wolna, jakbym dostała przyzwolenie na zmianę zdania. Uświadomiłam sobie, że najważniejsze jest to, że chcę pisać to, co piszę. Nie jestem "więźniem" własnego bloga.

Historia autorki o tym, jak zmieniła swoje nastawienie na "tak". Inspirujący post. Warto być na tak. Sama muszę zweryfikować swoje postępowanie i częściej być na tak.

Bardzo trafne przemyślenia pewnej studentki. Z powodzeniem można wypisać kilka cytatów do zapamiętania. Można by to odnieść również do innych etapów życia (nie tylko studiów). A nawet spojrzeć z jeszcze szerszej perspektywy. Wiele osób mówi sobie, że będą szczęśliwi, jak tylko... dostaną awans, wyjdą za mąż, będą mieć dzieci, kupią mieszkanie. Nie warto czekać. Warto już dziś zacząć żyć w pełni.

Mam nadzieję, że po tym wpisie przekonacie się do tego, aby wyjechać. Sama miałam obawy przed wyjazdem, ale to naprawdę super przeżycie. Wyjechałam na trzymiesięczny staż wakacyjny i jeżeli boicie się uczyć w obcym języku to może przekonacie się do takiej formy. Chociaż muszę przyznać, że trochę z żalem wracałam do "rzeczywistości". Jeżeli macie jakieś pytania, co do wyjazdu śmiało możecie do mnie pisać.

Krótki wpis o sposobach autorki na zwiększenie efektywności pracy. Jeżeli masz chwilkę czasu to możesz przeczytać. A nuż wprowadzisz jakąś zmianę u siebie.

Jak widzicie wpisy są o różnej tematyce. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mam też nadzieję, że podeślecie mi w komentarzach inne ciekawe treści. Postaram się wybrać przynajmniej jeden z postów, który opiszę w następnej edycji "Podziel się linkiem". W komentarzach oprócz adresu napiszcie krótki opis polecanej strony. Zachęcam też do podzielenia się przemyśleniami na temat zamieszczonych przeze mnie i innych postów. Jestem ciekawa, co Wy sądzicie o tych wpisach. Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie tej serii również są one mile widziane. Aha i linkujemy do konkretnych postów, a nie całych blogów.

Na koniec przypomnę jeszcze, co ostatnio ukazało się na moim blogu:

You Might Also Like

2 komentarze

  1. O mamuniu, ile tutaj ciekawostek! Chętnie podpatrzę, bo tematy bardzo intrygują :)
    Sama ostatnio skupiłam się na tym, jak usprawnić efektywność i wzbudzić kreatywność podczas pracy zdalnej. Czas się przyjrzeć temu tematowi z bliska.
    Dziękuję za polecajki i pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń