Podziel się linkiem #7

środa, lutego 08, 2017

Podziel się linkiem to seria postów na moim blogu, w których dzielę się z Wami ciekawymi wpisami znalezionymi w sieci. Będą one dotyczyć głównie tematyki około rozwojowej, ale nie tylko. Mam również nadzieję, że i Wy zaangażujecie się i polecicie mi w komentarzach interesujące wpisy zarówno własne, jak i cudze. Liczę, że dzięki tej serii uda mi się zachęcić Was do zaznajomienia się z ciekawymi treściami oraz, że sama dzięki Waszym poleceniom poznam pasjonujące posty i całe blogi.

Polecane przeze mnie posty:


#23. Motywacja: akcja obserwacja

Post zawierający ciekawostki na temat motywacji. Spojrzenie na nią trochę z innej strony. Zdecydowanie zgadzam się z konkluzją zawartą w tekście. Na każdego działa coś innego. Nie zastanawiałam się nad odpowiednim podejściem do motywacji i nauki w zależności od temperamentu. Ciekawe zagadnienie. Faktycznie najlepiej próbować różnych rzeczy i analizować kiedy coś nas mobilizuje, a kiedy nie.  Zwykle nie zastanawiamy się dlaczego pewne rzeczy realizujemy, a inne pozostają nietknięte nawet przez lata. Taka analiza/obserwacja to dobry punkt wyjścia do znalezienia własnych metod motywacyjnych.

Jak ćwiczyć wdzięczność, czyli styczniowe eksperymenty

Post o wdzięczności, ale trochę mniej "standardowy". Propozycja praktyki wdzięczności w 21 punktach. Oraz pomysły na narzędzia do ćwiczenia wdzięczności. Co mi się podoba to propozycja okazywania wdzięczności innym, zamiast zachowywania jej tylko dla siebie. Prawdopodobnie odniesie to pozytywny skutek w postaci poprawienia nastroju drugiej osoby, a w konsekwencji ta druga osoba stanie się milsza dla innych. A nawet jeżeli nie to trudno. Najważniejsze, że Ty sam uświadamiasz sobie jak dużo jest rzeczy, osób, zdarzeń, za które możesz być wdzięczny.

Piękny umysł cz.1 Siłownia umysłu

Prawie każdy chciałby ćwiczyć, czy to dla zrzucenia kilogramów, czy dla lepszej kondycji. Ciągle się o tym mówi. Zwłaszcza teraz na początku roku. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś czy nasz umysł będzie równie sprawny jak teraz już do końca życia? A słyszeliście od kogoś: "moim postanowieniem noworocznym jest ćwiczenie umysłu". Wątpliwe. Szkoda, że o nasz umysł nie chcemy dbać tak jak o naszą figurę Chcemy, bo czy faktycznie dbamy to już inna bajka. W poście znajdziesz solidną garść faktów i inspiracji do gimnastyki umysłu. Świetnie opracowany temat. Nie pozostaje nic innego jak dodać ten rodzaj ćwiczeń do codziennego treningu.

Za czekanie płacisz dniami, których nie przeżyjesz

Bardzo dobry tekst o tym, jak dużo tracimy każdego dnia jeżeli odkładamy życie. Czas to faktycznie najbardziej niedoceniony zasób jaki posiadamy. Ile razy zdarzyło Ci się myśleć: "jeszcze mam dużo czasu"? Warto spojrzeć na nasze życie tak, jakby mogło się niedługo skończyć. Trochę to może nieprzyjemne, ale uświadamia, że marnujemy czas. Robimy coś czego nie lubimy albo nie robimy tego, czego pragniemy. Warto wcisnąć przycisk play.

Ciągle myślisz zamiast działać? Wiesz, ale czy robisz?

Kolejny post w duchu "nie odkładaj życia". "Stanie z boku i patrzenie jak inni ludzie odnoszą sukcesy i łudzenie się, że kiedyś i na Ciebie przyjdzie czas, jest bezmyślnym traceniem swojego życia. Podziwiaj innych, inspiruj się nimi, podnoś swoje kompetencje, ale wdrażaj to w praktyce, ćwicz. " Nie pozostaje nic innego jak przeczytać i wziąć się do działania.

Filozofia kaizen. Małe kroki, duże zmiany

Z filozofią kaizen spotkałam się kilka lat temu w kontekście zarządzania jakością w fabryce. Ale można ją też wykorzystać w rozwoju osobistym. Upraszczając jest to filozofia małych kroków, więc pewnie wielu z Was stosuje ją nawet nigdy wcześniej nie słysząc słowa kaizen. Jestem wielką zwolenniczką małych kroków, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze się sprawdzają. Każdy jest inny i każda sytuacja jest inna. Warto spróbować, ale jak nie podziała spróbuj czegoś innego. Tak było, gdy chciałam zrezygnować z cukru. Ograniczanie ilości cukru nie pomogło, dopiero jego radykalne rzucenie u mnie się sprawdziło. Post trafnie opisuje metodę wraz z przykładami.

Nie ten szczęśliwy, który ma wszystko, ale ten, który docenia, co ma. Tylko dlaczego to takie trudne?

Mądry tekst na temat doceniania tego, co mamy. O tym, że warto nie trzeba nikomu uświadamiać, jednak bardzo często o tym zapominamy. Na końcu autorka wspomniała o problemie kojarzenia wdzięczności z biernością. Podkreśliłabym, że docenianie tego, co masz nie zwalnia z drogi ku lepszemu, cokolwiek by to było. Należy pamiętać o tym, że możesz, a nawet powinieneś zmieniać swoje życie na lepsze mimo tego, że już teraz masz bardzo dużo (nie w sensie materialnym oczywiście).

15 aplikacji, które poprawią jakość życia

Ciekawe zestawienie. Znajdują się tam aplikacje do medytacji, monitorowania nawyków, samorozwoju, tworzenia map myśli, monitorowania aktywności w ciągu dnia, kontrolowania snu i inne. Na pewno się na jakąś skuszę.

FBO 034: Czerwona teczka - czyli co zrobić, aby po śmierci pieniądze zostały w rodzinie?

Czerwona teczka to umowna nazwa segregatora lub teczki, w której powinny znajdować się wszystkie istotne dokumenty oraz instrukcje postępowania na wypadek śmierci. Ważne to jest zwłaszcza, gdy posiadamy rachunki bankowe lub środki w funduszach, polisach, czy innych miejscach, o których wiemy tylko my. Warto założyć taką teczkę i umieścić w niej nie tylko ważne dokumenty, ale również instrukcje dla rodziny, a nawet listy dla najbliższych na wypadek naszej śmierci.

Tort ambasador - bez pieczenia

Tak trochę z innej beczki. Przepis na smakowicie wyglądający tort ambasador. Dodałam ten przepis, ale na blogu Agnieszki jest tyle świetnych przepisów, że w sumie powinien to być odnośnik do wszystkich postów w kategorii "kuchnia". Co rusz zapisuję sobie na zaś jakiś post. Także gorąco zachęcam do przejrzenia.


Dzisiejsze posty były głównie z tematyki około rozwojowej. Jestem ciekawa jak Wam się spodobały? I będę wdzięczna jeżeli polecicie mi jakieś wartościowe treści lub interesujące blogi. Lubię odkrywać nowe miejsca, choć czasu na odwiedzenie tych wszystkich stron coraz mniej:)
A oto "nowości", które odkryłam:
chillife.pl

Bardzo podoba mi się styl autorek i na pewno będę tam zaglądać częściej.


Na koniec przypomnę jeszcze, co ostatnio ukazało się na moim blogu:

You Might Also Like

0 komentarze