Podziel się linkiem #12

środa, lipca 26, 2017

Podziel się linkiem to seria postów na moim blogu, w których dzielę się z Wami ciekawymi wpisami znalezionymi w sieci. Dotyczą one głównie tematyki około rozwojowej, ale nie tylko. Mam również nadzieję, że i Wy zaangażujecie się i polecicie mi w komentarzach interesujące wpisy zarówno własne, jak i cudze. Wiem, że trudno jest chwalić się swoją pracą, ale tak naprawdę nie macie nic do stracenia. Jeżeli w Waszym odczuciu jest to coś wartościowego to napiszcie o tym. Może nie każdemu się spodoba, ale prawdopodobnie ktoś z tego skorzysta. Poniżej również prezentuję moją subiektywną listę ciekawych treści i wiem, że nie każdemu się one spodobają, a jednak są osoby, które lubią tę serię i chętnie zaglądają w linki.

Polecane przeze mnie posty:


Na pierwszy ogień idzie świetne zestawienie 10 inspirujących kobiet ze świata blogosfery. Zestawienie oczywiście jest subiektywne, ale chyba mnóstwo osób, by się z nim zgodziło. Ciekawi mnie co Wy o nim sądzicie i kogo byście dodały do listy?

Kolejna lista, tym razem zawierająca sposoby na zwiększenie efektywności. (Czy ja nie przesadzam z tymi listami? Czy może to taki dobry sposób na przekazanie myśli?) Autorka przedstawiła, aż 20 naprawdę dobrych pomysłów. Część z nich z powodzeniem stosuję, ale niektóre muszę jeszcze dopracować.

Kto czyta mnie już od jakiegoś czasu dobrze wie, jak wielką jestem zwolenniczką małych kroków. Możecie to nazywać jak chcecie, niekoniecznie filozofią kaizen, ale każdy wie, o co chodzi. Nie mówię też, że ta strategia zawsze się sprawdza, bo czasami trzeba podjąć jakieś radykalne kroki. Jednak małymi krokami, drobnymi zmianami, niewielkim wysiłkiem można wiele zmienić. A przykład z językiem obcym trafia u mnie w punkt. Przez ostatnie 5 lat ucząc się tylko kilku słówek dziennie, a czasami tylko powtarzając materiał świetnie rozbudowałam sobie angielskie słownictwo. Zdecydowanie więc polecam.

Słoik pozytywnych słów to wspaniałe narzędzie do szybkiej poprawy humoru. Nie musisz przesadnie się starać przygotowując słoik chociaż zawsze lepiej jak będziesz dumna ze swojego dzieła. Jednak bardziej liczy się to, co znajduje się w środku. Są różne wersje takich słoików, najbardziej popularna to słoik sukcesów. Ale oczywiście najlepiej dopasować taki słoik do siebie, ponieważ niektórzy uważają, że nie mają się czym "pochwalić". Więcej na ten temat przeczytasz w poście.

Tytuł trochę zwodzi. Pozostawiam niespodziankę i po prostu bardzo zachęcam do przeczytania.

Teoretycznie wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne zarówno w kontaktach biznesowych jak i w życiu towarzyskim. Ale co tak naprawdę się na nie składa? Jakie elementy są istotne? Tego dowiesz się z powyższego artykułu.

Autorka skłania nas do refleksji na temat tego, co dla nas oznacza "być sobą". Jednocześnie częściowo podważa główne nasuwające się odpowiedzi na to pytanie. Trudno się z nią nie zgodzić. Nie myślałam, że odpowiedź na to pytanie może być tak skomplikowana. Chyba każdy chciałby być sobą, ale co to tak naprawdę oznacza. Hmm... pozostaje tylko oddać się przemyśleniom.

W dzisiejszych czasach nasze umysły muszą naprawdę pracować na wysokich obrotach. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie sposobu na ich wyciszenie. W poście znajdziesz garść porad jak to zrobić.

Na blogu dopracowani.pl powstał nowy cykl wpisów, w których będzie omawiane wraz z przykładami co i jak robić,  aby nasza strona w internecie była przyjemna w odbiorze i pełniła swoją funkcję. Powyższy wpis jest pierwszym z cyklu. O ile jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje i nie każdemu spodobają się przedstawione zasady i porady to jednak może to być świetne kompendium zwracające uwagę na poszczególne elementy wizualne naszej strony. Możemy po prostu zastanowić się czy zgadzamy się z autorką i skorzystać z jej rad lub pójść w kierunku, który wyklarował nam się w głowie.

Coś dla miłośników ładnych wnętrz. Albo po prostu dla tych, którzy chcieliby mieć ładniejsze, spójniejsze mieszkanie. Zestawienie siedmiu aplikacji, które ułatwią Ci urządzenie Twojego domu czy mieszkania. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że nie masz talentu do aranżacji wnętrz myślę, że te aplikacje znacznie Ci pomogą.


To już wszystkie posty, które chciałam polecić. Blogi, które niedawno odkryłam:
Jak zawsze zachęcam do podzielenia się Waszymi linkami lub innymi ciekawymi stronami. Jeżeli znacie jakiś świetny blog to doceńcie go, powiadamiając o tym innych w komentarzu pod tym postem. Ponadto jeżeli sami prowadzicie tego typu serie albo zaglądacie na inne strony, gdzie autorzy polecają ciekawe posty lub blogi też napiszcie o tym w komentarzu. A jak Wam się podobały moje dzisiejsze polecenia?

Na koniec przypomnę jeszcze, co ostatnio ukazało się na moim blogu:

You Might Also Like

0 komentarze