Podziel się linkiem #2

czwartek, lipca 28, 2016

Podziel się linkiem to nowa seria postów na moim blogu (nazwa wzorowana na haśle "podziel się radością"), w których będę dzieliła się z Wami ciekawymi wpisami znalezionymi w sieci. Będą one dotyczyć głównie tematyki około rozwojowej, ale nie tylko. Mam również nadzieję, że i Wy zaangażujecie się i polecicie mi w komentarzach interesujące wpisy zarówno własne, jak i cudze. Liczę, że dzięki tej serii uda mi się zachęcić Was do zaznajomienia się z ciekawymi treściami oraz, że sama dzięki Waszym poleceniom poznam pasjonujące posty i całe blogi. A teraz przechodząc już do meritum przedstawiam wpisy, które szczególnie mi się spodobały w ostatnim czasie.

Polecane przeze mnie posty:


Coś o tym, aby się nie poddawać, a przynajmniej zbyt wcześnie. Wytrwałość to bardzo ważna cecha charakteru. Myślę, że cechuje się nią każdy człowiek sukcesu. (Pisząc “sukces” mam oczywiście na myśli ludzi, którzy spełniają się w życiu.) Jeżeli potrzebujesz odrobiny motywacji to zachęcam do poczytania.

Post skłaniający do myślenia. Ja sama trochę się ostatnio odcięłam od bycia online, co niestety widać na blogu. Mam teraz trochę napięty czas i postanowiłam dać sobie przyzwolenie na nieregularność publikowania postów. Nie chcę, aby zmieniło się to w przykry obowiązek. Czasami warto trochę odpocząć od bycia online.

Zdecydowanie się zgadzam, z tym, że należy celebrować codzienność. Jak napisała autorka posta nasze życie składa się głównie z takich zwykłych dni. Poszłabym wręcz dalej i zastanowiła się jak cieszyć się z pracy, domu i wykonywanych obowiązków. Chodzi mi o to, żeby robić w życiu jak najwięcej rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Ewentualnie spojrzeć na nie z takiej perspektywy. Tak, większość osób chodzi do pracy, żeby mieć pieniądze, ale czasy się zmieniają i obecnie mamy tak wiele możliwości, że może warto jednak pomyśleć o zmianie pracy na taką, która przynosi nam wiele radości. A jeżeli zakres zadań w pracy niekoniecznie jest Twoim wymorzonym, to może chociaż uwielbiasz atmosferę, jaka w niej panuje? Żyjmy tu i teraz i cieszmy się tym, co jest teraz. Nie czekajmy na weekend, wakacje, czy aż dzieci dorosną.

Szybka dawka motywacji do działania. Naprawdę króciutki tekst, który pozytywnie nastroi Cię do działania.

Krótkie opowiadanie o tym, jak to w życiu bywa. Dla relaksu? Zrozumienia? Pocieszenia, że nie tylko ja tak mam.

Autorka przyjemnie pisze na podstawie własnych doświadczeń. Podaje skutki przyjmowania wysokich dawek kofeiny, wymienia zamienniki kawy. Opisuje także jak się czuła podczas odstawienia kawy. Dodatkowo warto przeczytać komentarze tam też znajdziecie jeszcze kilka zamienników kawy oraz opinie na ich temat. Post polecałam już przy okazji, gdy pisałam: Jak dodać sobie energii?

Pani Agnieszka w swoim poście podaje zamienniki kawy wraz z opisem zalet oraz ciekawostek. Generalnie wpisy pani Agnieszki są bardzo interesujące i wyczerpujące temat. Ten post również polecałam już wcześniej.

Ciekawe pomysły, które można wykorzystać nie tylko w urodziny. Zasada jest taka, aby w urodziny poczuć się wyjątkowo. Do tego właśnie zachęca autorka posta. A ja jak najbardziej popieram:)

Postanowiłam dodać post, który nie jest związany z rozwojem osobistym, ani nie skłania do przemyśleń. To post z instrukcją jak przerobić stare spodnie na szorty z koronką. Wykonanie jest proste, ale pomysł mnie zachwycił. A Was?

Jak już jesteśmy przy DIY to urzekło mnie jak tanio i łatwo można zrobić przyjemny kącik do pracy. Świetny pomysł.

Jak widzicie wpisy są o różnej tematyce. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przy okazji moje nowe odkrycia:
Już wiem, że będę tam zaglądać. A czy Wy możecie polecić mi jakieś ciekawe posty lub blogi? Śmiało polecajcie posty swoje lub innych blogerów w komentarzach. Oprócz adresu napiszcie krótki opis polecanej strony. Zachęcam też do podzielenia się przemyśleniami na temat zamieszczonych przeze mnie i innych postów. Jestem ciekawa, co Wy sądzicie o tych wpisach. Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie tej serii również są one mile widziane. Aha i linkujemy do konkretnych postów, a nie całych blogów.

Na koniec przypomnę jeszcze, co ostatnio ukazało się na moim blogu:

You Might Also Like

2 komentarze